Yaşam

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlaşılır ? 6 İpucu

Yazan kişi Rothstein

Aşık olduğunuzu düşünüyor ama bir türlü emin olamıyor musunuz? Özellikle aşk kavramıyla yeni tanışıyorsanız yaşadığınız duygunun ne olduğunu merak etmeniz oldukça doğal. Bazı bireylerde aşk kavramı anlık olarak tanımlanırken bazıları için de uzunca bir süre zaman diliminde aşk kavramı tanımlanır. Aşık olduğunuzu anlamak için bireyden bireye değişen özelliklerin yanında bir de ortak kabul edilen ipuçları bulunuyor. Aşık olduğunuzu anlamak için 6 ipucu bu makalede sizlerle.

Fiziksel Reaksiyonlar

Onu her düşündüğünüzde veya onun yanındayken fiziksel olarak vücudunuz tepki verecektir. Midede uçuşan kelebek tanımı bu tepkilerden biri olmakla birlikte sürekli gülmek, titremek, ürpermek veyahut terlemek de vücudunuzun size gösterdiği işaretlerdir. Ona karşı duygularınızın ne denli yoğun olduğunu gösteren bu tepkiler, doğal tepkilerdir.

Tüm Dünyaya Aşkınızı Haykırmak İstemek

Bireyler, aşık oldukları zaman aşk hissini kendi içerisinde yaşamaktan çok, herkese duyurmak isterler. Seni seviyorum diye bağırmayı her an istemek gibi olaylar aşık olduğunuzu gösteren ipuçları arasında bulunmaktadır.

Düşünceleriniz

Onunla olduğunuz anlara ek olarak onunla değilken de sürekli aklınız onunlaysa aşık olduğunuzu anlayabilirsiniz. Onun parfümünü, kokusunu, yemek yemesini ve hatta konuşma tonunu bile sürekli olarak düşüncelerinizde hissetmek en belirgin özelliklerdendir.

Bulutların Üstünde Dolaşmak

Her şeye karşı pozitif düşünceler beslemeye başlamakla birlikte dünyayı daha olumlu olarak görmeye başlarsınız. Ayrıca ona karşı sürekli olarak iyi düşüncelerinizin mevcut olmasıyla birlikte bir zaman sonra gerçekçilik kavramınızı yitirebilirsiniz. Bu durum da aşık olduğunuza işarettir.
İyi Hissetmek

Gün içerisinde iyi hissetme kavramını belki birden fazla kez yaşayabilirsiniz. Aşık olduğunuzda da kendinizi iyi hissederseniz fakat bu iyi hissetme, gün içerisindeki iyi hissetmeden oldukça farklıdır. Kendinizi aşıkken sevgi dolu şekilde iyi hissedersiniz. Aşık olduğunuz kişiyle aynı ortamda bulunduğunuz zamanda her şeyi yapabilme hissi de iyi hissetmekle alakalı olarak açıklanmaktadır.

Endişe

Aşık olduğunuzdan emin değilsiniz ama karşınızdaki kişinin hayatında sürekli iyi olup olmadığı konusundaki düşüncelerini de kontrol edemiyorsanız, çok büyük ihtimalle aşıksınız. Onun iş yeri sorunundan herhangi bir sorununa kadar aklınızda yer etmesi ve buna bağlı olarak endişe duymanız, kararınızı verme aşamasında ipuçlarınızdan biri oluyor.

 

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak