Dizi Kültür

13 Reasons Why 2. Sezon Teorileri

Yazan kişi Rothstein

Netflix 2. Sezon onayı vermesiyle birlikte 13 Reasons Why hayranları büyük bir sevinç yaşadı.Peki 13 Reasons Why 2. sezon ne zaman gelecek ?Dizi ekibi çekimlere en erken önümüzdeki sene başlanacağını söyledi.Yani bu durumda yeni sezonun gelmesi 2018’den önce mümkün olmayacak gibi görünüyor.

13 Reasons Why 2. sezonda neler olacak ? 

İlk sezon ucu açık bir şekilde bitmişti ve cevaplanmayan bir çok soru var. Bunlardan bazılarına göz atalım:

1) Bryce’ın Yüzleşmesi 

Bryce karakteri şüphesiz dizide en sevilmeyen karakter olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yaptıklarından sonra sezon finalinde herhangi bir yüzleşme yaşanmadı. Aksine Clay Jensen’i dövdü ve ısrarla Hannah Baker’a tecavüz ettiğini kendi ağzıyla teyit etti. 2. Sezonda Bryce’ın adalet ile karşılaşmasını izlememiz mümkün gibi.

2) Dizinin Yazarı ve Yapımcılarından Brian Yorkey’in Açıklaması

Brian Yorkey’in yaptığı açıklama 13 Reason Why 2. Sezon hakkında epey bir fikir sahibi olmamıza neden oldu.Açıklama ise aynen şöyle: “Jessica’nın hikayesi bittiği düşünüldüğünde, korkuya kapılıyorum. Çünkü Jessica’nın tecavüz psikolojisinden yeni çıkmaya başladığı bir durum var. Ayrıca adalete hala teslim olmamız bir tecavüzcümüz var. Hikayeyi burada bitirmek üzücü olurdu.”

3) Alex Standall Öldü mü ?

alex standall öldü mü ?

Sezon finalinde Alex’in kendini vurduğunu ve yoğun bakımda olduğunu öğrendik. Alex’i 2. sezonda görme şansımız hala var. Eğer Alex intiharı düşündüyse, 2 sezon kısa flashbackler ile Alex’in bu duruma geldiğini görebiliriz.

4) 13 Reasons Why Yeni Kasetler Olabilir Mi ? 

Bu da en çok konuşulan konulardan biri ancak böyle bir şeyin olması dizinin büyüsünü oldukça bozabilir. Birden bire yastığın altından çıkan yeni kasetler diziden soğumamızdan başka bir şeye sebep olmayacaktır.

5) İntihar Meselesi 

Dizi boyunca intiharın sebeplerini anlattığı için ve bir nevi intiharı meşrulaştırdığı için bu durum çeşitli ülkelerde eleştirildi. Gençlerin psikolojisini bozabilecek bir çok sahne bulunduran dizi belki de 2. sezonda yeni bir şeyler deneyebilir. Dedikodulara göre yeni sezonda, gençlerin aileleri ile nasıl daha iyi iletişim kurması gerektiğini izleyeceğiz.

6) Hannah Baker 2. Sezonda Olacak mı ?

hannah baker 2. sezonda olacak mı ?

İntihar etmiş bir kızı diriltemeyeceklerine göre Hannah’nın olması mümkün değil. Ancak dizi ekibi bu kadar kısa sürede parlamış olan Katherine Langford’u kaybetmek istemiyor olabilir. Belki kısa flashbackler ile Hannah’ı tekrar görebiliriz.Belki de Hannah’nın ölümüne sebep olan karakterlerin, çökmüş psikolojileriyle zaman zaman Hannah’nın hayalini görebilirler.

7) 13 Reasons Why Alternatif Senaryo 

İlk sezon boyunca izlediklerimiz hiç olmasaydı ? Hannah gerçekten intiharı düşünseydi fakat bu intihar kararından bir şekilde sıyrılıp hayatına devam edebilseydi ne olurdu ? Böyle bir alternatif hikaye izlememiz de ihtimaller arasında.

 

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak