Dizi Kültür

Az Bilinen Ama Kaliteli Yabancı Diziler

Yazan kişi Rothstein

Dünya çapında yoğun ilgiyle izlenen ancak ülkemiz izleyicileri tarafından isimleri pek bilinmeyen ilgi çekici dizileri derledik.İzlenebilecek diziler ve izleyen herkes tarafından kaliteli olarak nitelendirilen dizilere geçelim…

 

house-of-cards-bilgi

House Of Cards
Netflix ile birlikte seyircilere sunulmuş olan House of Cards, siyasi içerikli bir dizi olmasıyla birlikte akıcı konusu ve akıl oyunlarıyla seyircileri ekran başına kilitliyor. Dizide, Amerikan hükumeti ve toplum ilişkilerinin nasıl işlediği anlatılırken aynı zamanda hükumet tarafından oluşturulan kaoslar da gözler önüne seriliyor.

 

kaliteli diziler

The Wire
Konusu suç ve dram olmakla birlikte, eski dönem yabancı dizilerinden biridir. Gettolarda uyuşturucu satıcılarının, devlet ve yasalar ile olan mücadelesi oldukça başarılı bir şekilde anlatılmaktadır.

 

the x files konusu

The X Files
Fantastik dizi kategorisinde yer alan The X Files, günümüzdeki fantastik dizilere de ilham veren ilk dizilerden biri olarak bilinmektedir. 1993 yapımı da olan dizi, günümüzde daha kaliteli grafiklerle birlikte yeni yapımıyla birlikte seyircilerin karşısına çıkıyor.

 

oz dizisi konusu

OZ
Oswald Hapishanesi içindeki nefes kesici olaylara OZ ile birlikte hazır olun… Hapishane de geçen konusu itibariyle suç ve gerilim dizisi olarak bilinse de Oz, hapishane içinde bulunanların psikolojisini de başarılı bir şekilde gözler önüne seriyor. Sert şiddet olaylarının sıklıkla işlendiği yapımda, mahkûm ve gardiyanların mücadelesine de tanık olacaksınız.

 

true detective konusu

True Detective
Polisiye diziler arasında ilk sıralarda yer alan True Detective, sürükleyici konusuyla farklı dizi alternatifi arayanlar için son derece ideal. Sezonun değişmesiyle birlikte yapımdaki oyuncu kadrosu ve olay hikâyesi de değişen dizinin, izleyiciler tarafından en çok sevilen sezonu ilk sezondur. Her ne kadar polisiye ağırlıklı olsa da korkunun polisiyle harmanlandığı bir dizi desek yanlış söylemiş olmayız.

 

fargo dizisi konusu

Fargo
Fargo, seyircilerle buluştuğu andan itibaren suç ve polisiye dizileri arasında hızlı bir yükseliş göstererek popüler seviyeye ulaşmıştır. Maceradan maceraya seyircileri sürüklemeyi başaran Fargo, cinayet ve cinayet dosyalarıyla birlikte gizemli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

 

daredevil konusu

Marvel’s Daredevil
Marvel evrenini sevenler için Marvel’s Daredevil gerek grafikleriyle gerekse de konusuyla oldukça ideal bir tercih olacaktır. Dram, suç ve aksiyonun içerisinde bolca bulunduğu yapım aynı zamanda Marvel dizileri arasında en başarılı yapım olarak da seyirciler ve yorumcular tarafından kabul ediliyor.

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak