Dizi

Doctor Who: 12.Doktor’un Yeni Yol Arkadaşı

Yazan kişi Rothstein

Sitenin 2 yazarı olan Oğuzhan ve ben Doctor Who‘nun büyük hayranlarıyız. Özellikle Oğuzhan’ın Doctor Who ile ilgili yazdığı yazılardan bunu anlamışsınızdır. Geçtiğimiz gün, yani 23 Nisan‘da (ülkemiz için de oldukça önemli bir gün) 12. Doktor‘un yeni yol arkadaşının kim olacağı belli oldu.

Bir Bilim Kurgu Efsanesi: Doctor Who

Doctor Who İzlemek İçin Sebepler

Bildiğiniz üzere bir önceki yol arkadaşı olan Clara ile Doktor oldukça üzücü bir ayrılık yaşamışlardı. Bunun üzerine dizinin hayranları da Doktor’un yeni yol arkadaşını merakla beklemeye başladılar. Dizinin yapımcıları da yeni yol arkadaşını dün, yani 23 Nisan‘da yayınladıkları bir mini bölümle duyurdular. Doctor Who tarihinde ilk defa, bir yol arkadaşı mini bölümle tanıtıldı.

Ayakkabı Bağı Paradoksu

Yeni yol arkadaşını Pearl Mackie isimli İngiliz aktris canlandıracak. Yeni yol arkadaşının ismi Bill olarak belirlenmiş. Bu seçimle ilgili 23 Nisan 1975‘te ölen ve ilk Doktor‘u canlandıran William Hartnell’a gönderme yapıldığı düşünülüyor. Zira yeni yol arkadaşının William Hartnell‘ın ölüm yıl dönümünde tanıtılması ve isminin William’ın kısaltması olması bizi bu düşünceye itiyor.

İşte Yeni Companion’ımız;

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak