Dizi

Game of Thrones 7. Sezonda Bizi Neler Bekliyor ?

Yazan kişi Rothstein

6.sezonun bitmesiyle birlikte dünyanın en çok izlenen dizisi Game of Thrones, 7.sezon hazırlıklarına başladı. 7.sezon için en popüler ve aynı zamanda en kafa karıştırıcı teorileri sizler için derledik. Teorilerin bu denli popüler ve akla yatkın olmaları acaba mı sorusunu da akıllara getirmiyor değil.

7.Sezon Hakkında Teoriler

Tyrion bir Targaryen

Tyrion, bilindiği kadarıyla Mad King’in oğlu. Tywin, ölümünden hemen önce Tyrion ile yaptığı konuşma esnasında kendisinin oğlu olmadığını söyledi. Game of Thrones 7.sezon teorileri arasında en çok yer bulan bu teoriyi destekler nitelikte olan bir diğer durum da, Tyrion’un açık ten renginin Targaryen ailesine ait beyaz saç geninden gelebileceği yönünde oluyor. Bu genin Tyrion’da bulunmasının sebebini asıl babasının kim olduğuyla ilişkili tutanlar teoriyi üç başlı ejder efsanesini de doğrulamış oluyorlar.

Jamie ve Cersei Targaryen

E daha kim Targaryen dediğinizi duyar gibi olsak da, sizin de bu konuda haklılık payınız bulunuyor. Bu teorinin başlangıcı ise Tyrion’un Lannister olarak kabul edilmesi. Eğer Tyrion Lannister ise, Jamie ve Cersei bu durumda Targaryen oluyor. Özellikle Cersei’nin hal ve hareketleriyle Mad King’in bağdaştırılması bu teoriyi daha güçlü bir hale getiriyor. Ayrıca Targaryen ailesi içerisinde geçen ilişkilerin de durumunu hesaba katarsak olma ihtimali bulunan bir teori.

Duvar, Bren Tarafından Yapıldı

Oldukça kafa karıştırıcı bir teori olan bu teoride Duvar’ı yapan kişi Bran olarak kabul ediliyor. Bunda herhangi bir problem olmamakla birlikte dizi içerisinde adı geçen bir çok Bran bulunuyor. Teorisyenlere Duvar’ı yapan Bran, Bran Stark. İşler bu noktada çıkmaz bir noktaya giriyor. Bran Stark bu teoride geçmişi, geleceği planlamak için değiştiriyor teorisi ortaya çıkıyor ve aynı zamanda Bran’in kendinden önceki Bran’ler olması ihtimali de doğuyor.

Roose Bolton Ölümsüz

Roose Bolton’un White Walker olduğunu düşüneneler tarafından ortaya atılmış olan bir teori olan ölümsüzlük teorisi, Bolton’un yüzünü değiştirebileceğini öne sürüyor. Bolton’un yüzünü çocuklarından çaldığı yönünde de teoriyi destekler nitelikte ekstralar bulunuyor. Ölümsüzlük teorisinin ortaya çıkış noktası da dizide Roose Bolton’dan bahsedilirken hiç yaşlanmadığının söylenmesi oluyor.

Jaqen H’ghar ve Syrio Forel Aynı Kişi

7.sezon için ortaya atılmış en çılgın ve aynı zamanda en popüler teorilerden biri olan teoride, Arya’nın Faceless Men öğretmeninin yine Arya’nın Water Dance öğretmeni olan kişi olduğu söyleniyor. Jaqen H’ghar ve Syrio Forel’in aynı kişi oldukları teorisini destekleyen bir dayanak noktası olarak ikisinin de aynı repliklerle konuşması oluyor. İki öğretmen de Arya’ya öğrettikleriyle birlikte Arya’yı çok daha güçlü biri haline getiriyor. Jaqen H’ghar ve Syrio Forel’in aynı kişi olmalarının yanında bazılarına göre Kindly Man de aynı kişi. Teoriyi destekleyen bir diğer nokta da Syrio Forel’in öğretisi olan Water Dance’in Faceless Men tarafından da onaylanması oluyor.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak