İnternet Tasarım Dünyası

Türk Telekom, Avea ve TTNET’in Yeni Logosu

Yazan kişi Rothstein

Yıllardır internet konusunda halkı sömüren TTNET, ucuz fiyatlarla ucuz hizmet sunan Avea ve yerli (!) telekomünikasyon şirketimiz (bildiğiniz üzere 20 yıllığına 55%’i Arap Oger Telecom’a devredildi) Türk Telekom. Bu 3 marka, zaten bir süredir aynı mağazalarda hizmet veriyorlardı. Şimdi ise Türk Telekom, Avea ve TTNET’i resmen satın alarak tek bir çatı altında topladı.

Artık Avea ve TTNET Türk Telekom markası ile halka hizmet verecek. Bugün itibari ile telefonlarında Avea hatları kullananlar operatör kısmında yer alan “Avea” ibaresinin “Türk Telekom” ile değiştiğini gördüler. Bu birleşme ile birlikte 3 şirket Türk Telekom adına hazırlanan yeni bir kurumsal kimliğe büründüler.

avea-yeni-logo

Şirketler yenilenen internet sitesi, logo ve diğer tasarımlar ile birlikte hizmet vermeye başladılar. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi, Avea İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi ve TTNET Anonim Şirketi‘nin hala kendi tüzel kişiliklerini koruduğu. Yani telefon hizmetini Türk Telekom, evden interneti TTNET ve mobil operatörlük hizmetini Avea’dan almaya devam edeceğiz. Ancak bu şirketler hizmetlerini Türk Telekom olarak ortak bir marka üzerinden sunacaklar.

Yazar Hakkında

Rothstein

2 Yorum

Yorum Bırak