İnternet Mobil

3 Adımda 3G İnternet Nasıl Hızlandırılır ?

Yazan kişi Rothstein

3G internet nasıl hızlandırılır?

Geçtiğimiz yıllarda ülke olarak 4.5G teknolojisine geçtik ve bu giderek yaygınlaşsa da, hâlâ pek çok insan çeşitli sebeplerden ötürü 3G bağlantı kullanmaya devam ediyor. Bu kimi zaman internet kotanızı fazla tüketmemek için, kimi zaman da telefon 4.5G desteklemediği için gerçekleşiyor. Yavaş mobil bağlantı gerçekten can sıkıcı bir durumken, telefonda bir sayfanın açılmasını uzun süre beklemek eziyete dönüşebiliyor. Peki ya size 3G bağlantı hızınızı birkaç adımla arttırabileceğinizi söylesek? Gelin 3G nasıl hızlandırılır konusuna bakalım.

 

3g mobil veri hızlandırma

1.Doğru internet tarayıcısını kullanın

Google Chrome kesinlikle Android işletim sistemi üstündeki en iyi internet tarayıcılarından birisi. Birden fazla cihazla senkronize olabildiği gibi, aynı zamanda akıcı ve kesintisiz bir internet deneyimi sunuyor. Aynı zamanda tüm şifrelerinizi, yer işaretlerinizi de hafızasında tutuyor. Buna rağmen, Google Chrome telefonda çok fazla yer kaplıyor, bellek tüketiyor. Dolayısıyla bağlantınızı hızlandırmak için Chrome’dan feragat etmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine size daha çok bellek tasarrufu sağlayan tarayıcıları önerebiliriz. Örneğin Opera Max iyi bir seçenek olabilir. Üçüncü parti bir VPN servisi de olduğu için, sosyal medyada gezinti yaparken veri tasarrufu sağlayabilecek, video ve sesleri tekrar indirmeden oynatabileceksiniz. Daha da önemlisi, telefonun uygulamalarına bakıyor ve hangi uygulamanın daha çok veri tükettiğini gösteriyor. Aynı zamanda Opera Mini adı altında daha hızlı çalışan ve az bellek tüketen bir sürümü daha var.

2.Tarayıcıda görüntüleri kapatın

Daha hızlı bir 3G deneyimi için, tarayıcınızı sadece yazı tabanlı olarak kullanabilirsiniz. Google Play Store’da yer alan tüm uygulamalar bunu desteklemese de, tarayıcınızın ayarlar bölümünde seçenekleri bulabilirsiniz. Fotoğrafların yüklenmesini engelleyin ve sadece yazılar gözüksün. Bu şekilde hem hız artacak, hem veri tüketimi azalacaktır.

3.Önbelleği temizleyin

Cihazınızı en çok yavaşlatan şey de bazen önbelleğin şişmesi. Özellikle eski Android telefonlarda düzenli olarak önbellek temizliği yapmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hem genel olarak cihazınızın hızı artar, hem de daha hızlı şekilde internette gezinti yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin ve istediğiniz uygulamalarda önbellek temizliği gerçekleştirin. Aynı zamanda bunun için ek uygulamalar da indirebilir, tüm programların belleğini tek bir seferde temizleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak