İnternet

En İyi Ücretsiz VPN’ler 2017

Yazan kişi Rothstein

 

Ücretsiz VPN kullanmanın temelde iki amacı var. Birincisi, kim olduğunuzu yani kimliğinizi saklayarak gezinti yapmak. İkincisi de yasaklı olan web sitelerine sorunsuz olarak erişebilmek. Wikipedia’ya bile erişim yasağı olduğu düşünülünce, artık VPN kullanmak bir gereklilik hâlini aldı. Peki en iyi ücretsiz VPN’ler 2017 yılında hangileri?

  1. TunnelBear

en iyi vpnler

TunnelBear biraz ilginç bir tasarıma sahip olsa da, kesinlikle başarılı bir ücretsiz VPN servisi. Aynı zamanda paralı üyelik de sunan programda, eğer ücretsiz kullanıcıysanız aylık trafik limitiniz 500MB ile kısıtlı.

Bu çok büyük bir limit değil fakat eğer VPN’leri belli zamanlarda kullanıyorsanız yeterli olacaktır. Ayrıca TunnelBear’ın performansı ve kolay kullanımı gerçekten takdire şayan. Otomatik bağlantı özelliği olsa da, 20 ülke arasından manuel seçim yapmak da mümkün.

 

 

  1. Windscribe

ücretsiz vpnler

Bu alanda yeni sayılsa da, oldukça cömert bir VPN servisi olan Windscribe aylık 10GB bant genişliği ve 8 farklı sunucu lokasyonu sunuyor. Tek yapmanız gereken bir kullanıcı adı ve şifre yaratmakken, aynı zamanda program sizin loglarınızı, IP kayıtlarınızı ya da ziyaret ettiğiniz siteleri de kayıt altına almıyor.

Eğer çok fazla indirme gerçekleştirmiyorsanız, Windscribe’in sunduğu 10GB aylık veri limiti de işinizi fazlasıyla görecektir.

 

 

  1. PrivateTunnel

2017 en iyi vpnler

Diğer rakiplerinin aksine PrivateTunnel Windows’un yanı sıra Mac, Android ve iOS gibi çeşitli platformlarda da kullanılabiliyor. Hem ücretli, hem ücretsiz sürümleri olan programa para vermeden kullanmak isterseniz aylık 200MB indirme kotasıyla kısıtlanıyorsunuz.

Eğer daha fazla kota satın almak isterseniz, 20GB ve 100GB boyutunda paketler var. Ayrıca yıllık 30 dolar ödeyerek, sınırsız indirme de yapabiliyorsunuz.

  1. Freelan

Freelan, daha çok tecrübeli kullanıcılara yönelik bir VPN uygulaması. Program sıradan şekilde yüklenmiyor ve bunun yerine web trafiğinizi kontrol edecek yeni ağ sürücüleri yüklüyor. Açık kaynaklı olan Freelan’in kurulumu yeni başlayanlar için biraz zor olabilir.

Yeni başlayan kişiler muhtemelen kendisinden uzak duracaktır fakat meraklı olanlar, teknik olarak daha bilgili olanlar (programın grafik arayüzü yok, her şeyi komutlarla hallediyorsunuz)  ve her şeyi kontrol altına almak isteyenler Freelan’i çok sevecek.

 

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak