İnternet

Fizy Geri Dönüyor

Yazan kişi Rothstein

Fizy, 2008 yılının Aralık ayında ülkemizde kurulan ve kısa sürede popüler olan bir müzik servisiydi. Ocak 2011‘e gelindiğinde binlerce kullanıcısı bulunan servis Türkiye’deki müzik yapımcılarının meslek birliği olan Müyap tarafından dava edildi ve davada Müyap haklı bulundu. Bunun sonucunda siteye erişim engellendi. Telif hakları ödenerek Nisan 2011‘de yenide kullanıma açılan hizmetin hisselerinin 40%’ı bir reklam şirketine satıldı.

Fizy Geri Dönüyor !

Bunun ardından yine 2011 yılında şirketin Turkcell‘e satışı gerçekleşti ve severek kullandığımız Fizy, Turkcell Müzik‘e dönüştürüldü. Yaklaşık 5 yıldır Turkcell Müzik olarak hizmet veren Fizy şimdilerde tekrar geri dönmeye hazırlanıyor.

Siteye girdiğiniz sizi eğlenceli bir buton karşılıyor. Butonun sonuna ulaşmak ve diyaloğu bitirmek için yaklaşık 60 defa tıklamanız gerek. Butona tıkladıkça sizlere geri dönüş ile ilgili bilgiler veriyor, zaman zaman size olan “aşkından” söz ediyor ve fırka anlatıyor. Fizy‘nin eski popülaritesini kazanıp kazanamayacağı bilinmez ancak bir zamanlar bir çok internet kullanıcısının Spotify, Vevo gibi hizmetler ortaya çıkmadan önce gözde şarkı dinleme platformuydu.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak