İnternet

Google Her Şeyinizi Biliyor!

Yazan kişi Rothstein

Hemen hemen hepimiz neredeyse her gün  internete giriyoruz. Aradığımızı bulabilmek adına ise arama motorlarını kullanıyoruz. Bu arama motorları içerisinde ise en popüleri kuşkusuz Google. Peki Google’ın sizin hakkınızda neler bildiğini daha önce hiç merak etmiş miydiniz?

Google, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bütün alışkanlıklarınızı dikkate alır ve öğrenmeye çalışır. Bir internet sitesi için Google’da üst sıralarda çıkmak oldukça önem arz eder. Ancak bir sitenin üst sırada çıkması yalnızca bu siteye bağlı değildir. Belli bir arama yaptığımızda benim aramamda ilk sırada çıkan sonuç ile sizin aramanızda ilk sırada çıkan sonuç muhtemelen farklı olacaktır. Bunun sebebi ise Google‘ın bütün alışkanlıklarımızı, sıklıkla ziyaret ettiğimiz siteleri ve hatta arama yapma tarzımızı öğrenmesidir. Bunun bir sonucu olarak da Google hakkımızda bir çok bilgi elde ediyor.

En basitinden bakmak gerekirse, Google Maps‘i açtığınızda doğrudan şu anda bulunduğunuz noktaya gidersiniz. Çünkü Google sizin nerede olduğunuzu biliyor. Google’ın hakkımızda bildiği şeyler bununla sınırlı değil elbette. İnternete hangi cihazdan bağlandığınız, işletim sisteminiz, hizmet sağlayıcınız, yaşınız ve hatta cinsiyetiniz de Google’ın sizin hakkınızda bildikleri arasında yer alıyor.

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak