Kültür

Harry Potter’ın Sekizinci Bölümü

Yazan kişi Rothstein

Merhaba, Piksel Canavarları! Başlığı görünce hepiniz ‘yeni bir kitap çıkıyor!’ deyip sevindiğini düşünüyorum ama ne yazık ki şu anlık sekizinci bir kitap yok. Peki Harry Potter’ın sekizinci bölümü olan Harry Potter and the Cursed Child karşımıza nasıl çıkacak?

Harry Potter and the Cursed Child, bir tiyatro oyunu olacak ve yeni yayınlanan bir görsel ile oyunun Harry’nin hikayesinin sekizinci kısmı olduğu resmen açıklanmış oldu. Büyücülük Dünyası’nın yaratıcısı olan J. K. Rowling’in Pottermore’a gönderdiği haber oyunun konusunu açıklıyor. Aşağıda bulunan habere geçmeden önce aynı zamanda Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar? adlı filmin de konusunu okumak isterseniz buradan okuyabileceğinizi belirteyim. İşte Rowling tarafından paylaşılan yazı:

Harry Potter olmak her zaman zordu ve şimdi Büyü Bakanlığı’nda yoğun çalışan, eş ve üç okul çağındaki çocuğun babasıyken eskisinden kolay değil. Harry ait olduğu yerde kalmayı reddeden geçmişiyle boğuşurken, en geç oğlu Albus hiç istemediği aile mirasının ağırlığıyla mücadele etmeli. Geçmiş ve şimdiki zamanın uğursuzluğuyla, baba ve oğul bazen karanlığın beklenmedik yerden geldiği gerçeğini öğrenecek.

J. K. Rowling ve Jack Thorne tarafından yazılan ve John Tiffany tarafından yönetilen oyunun müzik sorumlusu ise Imogen Heap. İki bölümden oluşacak oyunun ilk gösterimi 2016 yazında Palace Theatre’da gerçekleşecek. Ayrıca aşağıda, yukarıda bahsettiğim görseli görmeniz mümkün.

cursedchild

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak