Kitap Kültür

Kitap Önerisi : Gölge – Ahmet Naç

Yazan kişi Rothstein

Kelimelerin boğazımda düğümlendiği şuan yazarken ellerimin kitlendiği bir durumdayım…

Kim derdi ki bir kitap bu kadar derinden etkileyebilir bir insanı? İşte bunun mimarı AHMET NAÇ ve GÖLGEDİR. Kıskanıyorum onun öğrencisi olan çocukları… Kıskanıyorum onunla beraber yeşerecek olan “iyi eğitim alıp, iyi bir Müslüman olacak ” çocukları…

Okurken çoğu zaman kendimi sorguladım, yaptıklarımı düşündüm, geçmişte aldığım eğitimleri, öğretmenlerimi, ailemin davranışlarını… Bir sürü öğretmen gelip geçmişti hayatımdan ve hala devam ediyor bu durum ve O her cümlesinde tepeden tırnağa haklıydı. Kör, uyuyan bir milletin uyanışını sağlayacak olan bir kitaptır belki bu bilinmez ama benim çok derinlerime dokunmuş olan gözyaşlarımın sel olduğu hayatımda unutmayacağım kitaplar arasında olduğu kesindir. Hatta ve hatta belki bundan bir 10-15 sene sonra çocuklarımı büyütürken takip edeceğim ve bir daha okuyacağım bir kitaptır. Tüm insanlığın okuyup kendince dersler çıkartması, kendini sorgulaması, belki bazen doğru bildiğiniz yanlışları yaptığınızı fark ederek utanç duyması ve üzerine düşünmesi gereken ne kişisel gelişim diyebileceğim ne roman diyebileceğim herhangi bir kategoriye oturtamayacağım kitaptır. Nasıl 236 sayfalık bir kitap bu kadar hayata dokunur dediğinizi duyar gibiyim… Okuyun! Okuduğunuz zaman anlayacaksınız… Belki farklı anlamlar çıkartacaksınız, belki söylediklerini yanlış bulacaksınız ama üzerinde düşüneceksiniz, düşünen bir birey olacaksınız. Siz ne isterseniz bu kitap o dur!

Daha çok şey yazıp anlatabilirim bu kitabı size ancak tutuyorum ki kendimi elimden kitabın büyüsünü kaçıracak şeyler çıkmasın diye.

Ağzına, yüreğine, kalemine sağlık Ahmet Naç! Nice doğru eğitimle yeşerteceğin  “Türk Gençliğine” !

 

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak