Kültür Sinema

Vizyondaki Filmler – 22 Nisan 2016

Yazan kişi Rothstein

Bir hafta daha geride kalırken yeni filmler bizi sinema salonlarında bekliyorlar. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken bu hafta çıkan yeni dört filmi size sunuyorum. İyi seyirler!

Avcı: Kış Savaşı (The Huntsman: Wınter’s War)the-huntsman-winters-war

2012 yılında çıkan Pamuk Prenses ve Avcı’nın geçtiği dönemden öncesini anlatan filmin yönetmenliğini bu sefer Cedric Nicolas-Troyan yapıyor. Önceki filmde başrollerinde Chris Hemsworth ve Kristen Stewart varken yeni filmde ise Chris Hemsworth ve Jessica Chastain’i başrollerde görüyoruz. Ölmüş kardeşi Ravenna’yı Sihirli Ayna sayesinde hayata döndüren Buz Kraliçesi, büyük bir planın hazırlıklarını yapmaktadır.

Kral için Hologram (A Hologram for the Kıng)

a-hologram-for-the-king

Tom Hanks, Sarita Choudhury, Sidse Babett Knudsen, Alexander Black ve Ben Whishaw gibi ünlü ve yetenekli oyunculara yer veren filmde her şeyini kaybetmiş bir işadamının yeniden yükselme çabası konu ediliyor. Tekrar yükselebilmek için Suudi Arabistan’daki bir teknoloji kompleksinin yapımını üstlenmeye çalışır fakat Çinlilerin de aynı işe talip olması durumları biraz zorlaştıracaktır.

Şeytan Pabuçta

seytan-pabucta

Çekimleri Konya’da gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini A. Cengiz Mert üstleniyor. Türk yapımı korku filminde başarıyı bir türlü yakalayamamış ve parasızlığı nedeniyle çevresinden de tepki toplayan Arif’in tek çare olarak define aramaya başlaması konu ediliyor. Arif ile yanındaki 7 kişi defineyi bulmak için bin türlü belanın ve lanetin içine girecektir.

Kor

kor

Yönetmenliğini ve senaristliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı film Türkiye ve Almanya’da çekildi. Kadrosunda Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk, Taner Birsel, Dolunay Soysert ve Çağlar Çorumlu gibi isimleri barından filmde eski patronuyla karmaşık bir ilişki yaşayan bir kadının hayatı konu ediliyor. Kocası ölen Emine, oğlunu ve kendini doyurabilmek için evde dikiş yapmaktadır. Bir gün eski patronu Ziya ile karşılaşır ve Ziya’nın yardımlarının sebebi bir süre sonra ortaya çıkar.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak