Kültür Sinema

Vizyondaki Filmler – 29 Nisan 2016

Yazan kişi Rothstein

Yeni bir haftayla birlikteyiz. Artık yavaş yavaş yaz gelirken, beklenilen filmler de vizyona girmeye hazırlanıyor. Eğer bu havaya rağmen kendinizi açık alanda takılacak kadar iyi hissetmiyorsanız bir sinema filmine gidebilirsiniz.

Baskın Günü (Bastılle Day)

bastille-day

Kadrosunda Idris Elba, Richard Meddan, Kelly Reilly ve Jose Garcia gibi önemli isimleri barındıran aksiyon filminin yönetmen koltuğundaysa James Watkins oturuyor. Senaryosu Andrew Baldwin tarafından yazılan filmde Paris’te yaşayan bir yan kesicinin hayatının çaldığı bir cüzdanla değişmesi konu ediliyor. Kısa sürede CIA ajanı tarafından bulunan yan kesicinin, büyük resmin küçük bir parçası olduğu ortaya çıkar ve ikilinin birbirlerine güvenmekten başka şansları yoktur.

Özel Bir Gün (Mother’s Day)

mothers-day

Jennifer Aniston, Julia Roberts, Jason Sudeikis, Kate Hudson ve Britt Robertson gibi ünlü Hollywood oyuncularına yer veren komedi filminin yönetmeni Garry Marshall. Marshall’ın daha önceki iki filmi Sevgililer Günü ve Yılbaşı Gecesi gibi yine özel bir günde kesişen hayatlar konsepti üzerinde duran film Anneler Günü’nde yolları kesişen iki bekar ebeveynin komik hikayesini gözler önüne serecek.

Bay Doğru (Mr. Rıght)

mr-right

Aksiyon ve romantik komediyi bünyesinde birleştiren filmin başrollerini Anna Kendrick ve Sam Rockwell paylaşıyor. Max Landis’in yazıp Paco Cabezas’ın yönettiği filmde sevgilisinden ayrılan bir kızın karakterimiz Bay Doğru ile karşılaşması ve onun gerçek kimliğini tanıması konu ediliyor. Diğer seri katillerin aksine kiralandığı kişileri öldürmeyen, bunun yerine onu kiralayanları öldüren Bay Doğru’nun hikayesinin anlatıldığı filmde Tim Roth, RZA ve Anson Mount gibi isimler de yer alıyor.

Yeni Ahit (Le Tout Nouveau Testament)

le-tout-nouveau-testament

Çekimleri Lüksemburg, Belçika ve Fransa’da gerçekleştirilen filmde Benoît Poelvoorde, Yolande Moreau, Catherine Deneuve, Pilli Groyne ve François Damiens gibi isimler yer alıyor. Filmde insan suretine bürünmüş Tanrı, sürekli eşi ve karısını dövmekte ve bilgisayardan insanların hayatlarını kontrol etmektedir. Babası Tanrı’nın davranışlarından sıkılan kızı, bilgisayarı gizlice açarak insanların öleceği günleri ifşa eder ve babasının gazabından korkup evden kaçar. Küçük kızın yapması gereken tek şey, kendine altı tane havari bulmaktır.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak