Kültür Sinema

Vizyondaki Filmler – 29 Ocak 2016

Yazan kişi Rothstein

Evet, bir haftayı daha geride bıraktık. Geçen hafta sinemaya gitmemişseniz, bu haftaki muhteşem filmleri kaçırmayın derim. Daha önceki sinema haberlerimizi buradan okuyabilirsiniz. Şimdi ise bu hafta çıkan yeni filmlere bir göz atalım.

Spotlight

spotlight-film

Başrollerinde  Rachel McAdams, Mark Ruffalo, Michael Keaton ve Liev Schreiber‘ın yer aldığı film gerilim türünde. Filmin konusu 2001 yılına uzanıyor. 2001 yılında The Boston Globe isimli gazete tarafından işe alınan gazeteci Marty Baron (Liev Schreiber tarafından canlandırılıyor) bir gün gazetede pedofili bir rahibe ait bir haber görür ve bunun üzerine gazetenin araştırma ekibi olan Spotlight’ın başındaki Robby Robinson (Michael Keaton tarafından canlandırılıyor) ile birlikte bu olayı araştırmaya başlar. Ancak durumun sandıkları kadar basit olmadığını, devletin üst düzey yöneticilerine kadar uzandığı görürler. Usta gazeteciler, dosyaları rafa kaldırılmasına rağmen direnişi hiç bir zaman bırakmazlar.

Zor Saatler (The Finest Hours)

the-finest-hours-film-fragman

Bu film bizleri 1952 yılına Amerika’nın doğu kıyılarına götürüyor. Cape Cod açıklarındaki bir petrol gemisi müthiş bir fırtınada ortadan ikiye bölünür. Gemide kurtulmak için herhangi bir teçhizat olmamasına rağmen zor hava şartlarında sahil güvenlik çağrılarını dikkate alır ve bir kurtarma teknesi yollar. Ancak ortada bir sorun var; 32 kişilik mürettabat için yalnızca 18 kişilik yer vardır.

İftarlık Gazoz

iftarlik-gazoz-film-fragman

Bir Cem Yılmaz filmi olan İftarlık Gazoz tabii ki tahmin edeceğiniz üzere komedi filmi. Ancak filmin yapımcısı bu sefer Cem Yılmaz değil. Kendisi bir oyuncu olarak yer alıyor. Film, 1970’li yıllarda bir Ege kasabasında geçiyor. Adem isimli bir çocuğun Ramazan Ayı’nda bir gazozcunun çırağı olmasını ve başından geçen zorlukları anlatıyor.

Yalan Labirenti (Im Labyrinth des Schweigens)

yalan-labirenti-film-fragman

Alman yapımı olan bu film 2014 yılında çekilmiş ancak ülkemizde yeni vizyona giriyor. Film 2. Dünya Savaşı’ndan 10 yıl sonrayı konu alıyor. Filmde, savaştan sonra devlette üst kademelerde yer almaya devam eden Naziler’e karşı “hesap verdirme” çabasına giren genç bir savcının başından geçenler konu ediniliyor.

Her Şey Aşktan

her-sey-asktan-film-fragman

Her Şey Aşktan başrolünde Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız’ın yer aldığı bir Türk filmi. Filmde evlenmek üzere olan bir genç kızın son hazırlıklar esnasında atlatılması ve ardından hayatının aşkıyla tanışması anlatılıyor. Klasik bir Türk aşk filmi diyebiliriz aslında.

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak