Kültür Sinema

Yeni Tomb Raider Filmine Yeni Yüz

Yazan kişi Rothstein

Tomb Raider, oyun dünyası içine giriş yaptığı tarihten itibaren bir efsane olmayı başarmıştı. Senaryo bazında en iyi kurgulardan birine sahip olarak gösterilen Tomb Raider, tekrar sinemada seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Sinemaya uyarlanan ilk filmde Lara Croft karakterini, Angelina Jolie canlandırmıştı. Angelina Jolie ve Lara Croft arasındaki benzerlikten dolayı hem sinema yorumcuları tarafından hem de seyirciler tarafından bu rol oldukça beğenilmiş ve takdir edilmişti. Hatta bazı fanlar tarafından Lara Croft eşittir Angelina Jolie denilerek bu ikili arasındaki bağ oldukça güçlendirilmişti.

Lara Croft Değişiyor!

Yeni filmde Lara Croft, karşımıza dinamik, çevik ve genç bir şekilde çıkacak. Yapımcılar tarafından söylenenlere göre oyun-film bağlantısının diğer filmlerde olduğu gibi sıkı tutulacağı da detaylar arasında yer alıyor. Tomb Raider filmleriyle efsaneleşen Angelina Jolie, serinin bu filminde yerini farklı bir yüze bırakıyor. Yeni yüz olarak göreceğimiz Lara Croft, Alicia VikanderAngelina Jolie’den sonra eleştirmenler tarafından Tomb Raider karakterine yakıştırılmayan Alicia Vikander, izleyiciler tarafından ise ideal bir tercih olarak yorumlandı.

Alicia Vikander ismini duymayanlar ya da hatırlamayanlar için rol aldığı filmlere göz geçirmekte fayda var. Yakın tarihin bilim kurgu konusunda en iyi yapımları arasında gösterilen Ex Machina filminde ve yine yakın tarihin başarılı dram filmlerinden olarak gösterilen The Danish Girl filminde yer alan güzel oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar ödülünü de almıştı. Güzelliği kadar sahip olduğu ödülle yeteneğini de sergileyen Vikander, fanları tarafından büyük bir desteğe de sahip. Umuyoruz ki Angelina Jolie tarafından bizlere başarıyla sunulan Lara Croft karakteri, Alicia Vikander tarafından da aynı şekilde sunulmaya devam eder ve yıllardır beklediğimiz filmden istediğimiz hazzı alırız.

Vizyon Tarihi

İlk olarak 2001 yılında sinemaya uyarlanmış olan köklü oyun Tomb Raider serisinin devam filmi olarak vizyonda 16 Mart 2018 tarihinde seyircilere sunulacak olan film için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Filmde yönetmen görevini Roar Uthaug üstlenmiş durumda.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak