Mobil

LG K10 Detaylı İnceleme

Yazan kişi Rothstein

Son zamanlarda LG denilince akla ilk olarak firmanın patron telefonu olan LG G6 geliyor. Geçenlerde tanıtılan ve müşterilerinden olumlu geri dönüşler alınan LG K10 firmayı akıllı telefon piyasasında bir adım öne taşımayı başarmıştır.

LG K10 Tasarımı

Daha ele ilk alındığında bile tam kavrayabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Tabi bu özelliğinde başrolü arka planın ergonomik tasarımından kaynaklanıyor. Arka panelde ham madde olarak plastik kullanılsa da uç kısımlarda ki metal ile daha şık bir görünüme sahip oluyor.

140 gram civarı ağırlığı ile elde rahat taşınabilmesine olanak sağlıyor. 5.3 inç büyüklüğü ile bir çok fonksiyona yer açıyor. Dokunmatik panel telefonun yüzde 75 lik kısmını kapsıyor. Telefonun üst kısmında ön kamera ve ahize hoparlör bulunurken alt kısmında ise LG logosuna yer verilmiştir.

LG K10 modelinin üst kenarında sadece yedek mikrofon bulunurken alt kenarında ise yatay soldan sağa doğru kulaklık jakı, mikrofon ve USB girişi bulunmaktadır. LG K10 modelinin sağ kısmında ise herhangi bir şey bulunmuyor.

Akıllı telefonumuzun arka panelini inceleyecek olursak ta en üst kısmında 13 mega piksellik arka kamera yer alıyor. Kameranın hemen altında ise yine bir LG klasiği flash yer alıyor. Flashın hemen altında ise güç düğmesi bulunmaktadır. Ayrıca bu buton parmak izi tarayıcısı olarak ta görev alıyor.

Arka panelin sol alt kısmında ise iki tane küçük hoparlör bulunuyor. Bu hoparlör küçük olsa bile ses çıkışını bir hayli güçlendiriyorlar. Zira LG markasının telefonlarında hoparlörün ses çıkışının kalitesini herkes bilir.

LG K10 model akıllı telefonun arka panelini çıkarınca ise 2800 mAh’lık Li-On teknolojisi ile üretilen batarya bulunuyor. Bataryanın altında ise nano ve mikro sim kart takılma yerleri bulunuyor.

LG K10 Ekranı

LG K10 modeli 5.3 inç büyüklüğünde LCD ekranı yer alıyor. Ayrıca 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahiptir. Ekranın üst kısmı ise 2.5D camla kaplı olup aynı anda on parmak dokunma algılama özelliklerine sahiptir.

LG K10 Performansı Ve Donanımı

LG K10 modeli sekiz çekirdekli olup 1.5 GHz MediaTek marka işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci akabinde 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızası ile gelmektedir. Fakat belirtmekte fayda var ki bu alnın 6 GB’lık bir kısmı ise işletim sistemine ayrılmıştır. SD kart desteği ile 32 GB kadar yükseltilme özelliğine sahiptir.

Çok ekstra özellikleri olmasa da günlük ihtiyaçları karşılayabilecek ideal fiyat aralığında ideal bir akıllı telefondur. Şimdiye kadar ki müşterilerinden olumlu dönüşler alan LG K10 model akıllı telefon sosyal medya da gezerken ve oyun oynarken takılmıyor. Fakat biraz iyi oyunlar oynanırken telefonda ısınma gözlemleniyor. Ayrıca Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile kusursuz bir akıllı telefon deneyimi yaşamanızda yardımcı oluyor. Klasik ve stabil özelliği sayesinde her kullanıcı için tercih sebebi olabilecek bir akıllı telefondur.

 

 

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak