Mobil

Samsung Galaxy S8 mi iPhone 7 mi ? Hangisi İyi?

Yazan kişi Rothstein

Apple ve Samsung amiral gemisi telefonlarını 6 aylık aralıklarla çıkardıkları için, genellikle kıyaslama yapmak zor oluyor. Aynı durum şimdi yapacağımız Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7 kıyaslaması için de geçerli. Çünkü iPhone 7 geçtiğimiz sene çıkarken, Samsung’un Galaxy S8’i ise çok yeni. Yine de aklınızda fikir oluşması için, Samsung Galaxy S8 mi, iPhone 7 mi sorusunu yanıtlayacağız.

 

apple iphone 7 mi ?

 

 

 

Samsung Galaxy S8 mi iPhone 7 mi ? Hangisi ucuz?
Her iki telefonun da ucuz olmadığını biliyoruz. Şu anda Galaxy S8 64GB modeli 4000 TL’ye satılmakta. iPhone 7’nin ise 32GB modeli 3300 TL, 128GB modeli de 4300 TL.  Açıkçası fiyat olarak bakınca Samsung modeli de her zamanki gibi yine daha ucuz. Normal iPhone 7 uygun dursa da, emin olun iPhone 8 çıktığında çok daha pahalı olacaktır.

Samsung Galaxy S8 mi iPhone 7 mi ? Hangisinin tasarımı daha iyi?

Çerçevesiz telefonlar için uzun zaman bekledik ve bu modeli ilk tanıtan Mi Mix ile Xiaomi oldu, ardından LG G6 geldi. Şimdi ise Infinity Display teknolojisiyle Galaxy S8 çervesiz bir akıllı telefon ve 5.8 inç ekrana sahip. iPhone 7 ise boyut olarak daha ufak bir telefon olsa da, ekranı da 4.7 inçte kalıyor yani arada ciddi fark var.

Çözünürlük olarak baktığımızda kazanan Samsung Galaxy S8 oluyor çünkü 2950×1440 piksel ve 570ppi ile gelirken, iPhone 7’de sadece 1334×750 piksel ve 326 ppi mevcut.

 

Donanım karşılaştırması

samsung galax 8 mi ?

Samsung Galaxy S8’in önerdiği ekstra özelliklerden birisi kablosuz şarj olanağı ve bugüne kadar hiçbir iPhone’da bu olmadı. Ayrıca Bluetooth 5 ile son nesil Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipseti de önemli bir koz. Galaxy S8’de yer alan Cat 16 4G LTE desteği, teoride onun daha hızlı bir internet bağlantısına sahip olduğunu gösteriyor.

 

RAM ve çipset olarak iPhone 7 daha düşük gibi gözükse de, aslında benchmark performanslarında her iki telefon da son derece başarılı.

Kamera

S7’nin kamerası zaten harikaydı fakat görünüşe göre Samsung Galaxy S8 çok daha iyi. Düşük ışıklarda bile başarılı fotoğraflar çekerken, muhtemelen yılın en iyi kameralı telefonu olacak. Diğer yandan Apple’ın 12MP optik sabitleyicili ve 4K video özellikli lensi de harika. Dolayısıyla kamera yönünden iki cihazı kıyaslamak son derece zor.

Sonuç olarak, aslında her iki telefon da üst düzey ve biraz da sizin isteklerinize bağlı. Eğer daha ufak ve hafif bir telefon istiyorsanız, para da sorun değilse 128GB iPhone 7 alabilirsiniz. Android’den memnunsanız ve geniş ekranlı, üst düzey bir telefon arayışnıdaysanız da Samsung Galaxy S8 ideal olacaktır.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak