Oyun

En İyi Korku Oyunları

Yazan kişi Rothstein

Oyunların diğer türlere göre daha iyi ortaya sunduğu bir tür varsa da, o da şüphesiz korku oyunları. Bir kitap okurken veya film izlerken epey ürkebilirsiniz ama o anda üstünüze koşan, gerçekten hedefi olarak sizi belirlemiş bir yaratık her zaman daha farklıdır. Sonuçta korku oyunlarında doğrudan hedefteki kişi siz oluyorsunuz, olacakları belirliyorsunuz. Bu yazida da en iyi korku oyunları listesine, biraz daha yeni nesil yapımlar üstünden değineceğiz.

Alien: Isolation

Alien filmleri çıkalı çok uzun yıllar geçti ama henüz birkaç sene önce çıkan Alien: Isolation, gerçekten muazzam bir korku oyunuydu. Tansiyonu hep doğru ayarlayan, sizi yer yer yerinizden sıçratmayı başaran oyunda Amanda Ripley olarak oynuyorsunuz.

Oyun boyunca aslında karşınıza bazı silahlar çıkıyor fakat bunlar Xenomorph’ları en fazla yavaşlatıyorlar ve sonunda yine kaçmak zorunda kalıyorsunuz. Düşününce, insan Alien: Isolation için ‘Keşke daha uzun olsaydı’ demekten kendini alamıyor.

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil serisini bilmeyen yoktur. Her ne kadar son oyunlar biraz hayal kırıklığına uğratmış olsa da, Resident Evil 7: Biohazard ile her şey gayet iyi toparlandı.

Son oyunlarda Resident Evil korkudan daha çok bir aksiyon yapımına dönüşmüştü fakat görünüşe göre Capcom buna müdahale etti ve Biohazard’ı karşımıza çıkardı. Ethan Winters olarak oynadığınız yeni Resident Evil, kesinlikle serinin en kaliteli oyunlarından birisi olmaya aday.

Little Nightmares

Henüz çok yeni bir oyun olmasına rağmen Little Nightmares şimdiden korku klasikleri arasına girdi. Oyunda henüz 6 yaşındaki bir kızı, korku dolu bir dünya içinde yönetiyoruz. Görsel olarak da sıradışı olan Little Nightmares, daha çok gizlenme ve kaçma üzerine kurulu bir yapım.

Outlast 2

Ürkütücü bir hastanede geçen Outlast’in başarısının ardından ikinci oyun geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu ve yine kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Bu sefer bambaşka bir atmosfer ve bölgede geçen Outlast 2, sonuçlarını az çok tahmin edeceğiniz bir uçak kazasını konu alıyor. Buna rağmen oynarkan epey gerileceğinizi ve fazlasıyla da zorlanacağınızı belirtelim.

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak