Oyun

En İyi Star Wars Oyunları

Yazan kişi Rothstein

Star Wars’un zamanındaki üstün başarısının ardından George Lucas filmleri bir marka hâline dönüştürmeye başladı ve ardından 90’lı yıllardan sonra pek çok Star Wars oyunu çıktı. Bunların bir kısmı muazzamdı fakat aralarında gerçekten kötü oyunlar da oldu. Bu yazıda en iyi Star Wars oyunları hangileri konusuna değineceğiz.

star wars knights of the old republic oyunu

Star Wars: Knights of the Old Republic

Muhtemelen listenin başına başka bir oyunu almak haksızlık olurdu. RPG türündeki oyun 2003 yılında BioWare tarafından geliştirilirken, geçtiğimiz dönemlerde mobil platformlara dahi çıktı. Klasik rol yapma oyunu gibi gözükse de, geniş bir Star Wars evreni ve derin hikaye sunan oyun kitlelere kendini sevdirmeyi başardı. Hatta ardından ikinci oyun geldi ve şimdi de üçüncü yapımın hazırlandığı konuşuluyor.

tie fighter oyunu

Tie Fighter

1994 yılında çıksa da, hala efsane niteliğini kaybetmeyen bir oyun. Tie Fighter, 3D ve 2D arasında sıkışmış bir oyundu ve bir İmparatorluk pilotu rolüne bürünüyordunuz. FPS olarak kokpit üzerinden uzay gemilerini yönettiğiniz, dönemine göre de harika grafikleri olan bir yapımdı. Eskiyi yad etmek isteyenler bugün dahi oynayabilir.

star wars battlefront oyunu

Star Wars Battlefront

2015 yılında EA ve DICE ortaklığıyla hem PC, hem de yeni nesil konsollar için çıkarılan oyun önceki Battlefront serisinin yeniden hazırlanmış sürümüydü. Tamamen multiplayer odaklı olsa da, muhteşem görselleri ve ses efektleriyle Star Wars oyunları altına adını altın harflerle yazdırdı. Hala geliştirilmeye devam eden oyunun ikincisinin de çıkacağı söyleniyor.

Rogue Squadron II: Rogue Leader

2001 yılında Gamecube konsoluna çıkan bu oyunda gerçekten de yıldız savaşları gerçekleştiriyorduk ve görevleriyle heyecan veriyordu.

super star wars oyunu

 

Super Star Wars

Adından da anlaşılacağı gibi Super Star Wars SNES platformu için 1992 yılında çıkarıldı ve platform türünde bir yapımdı. Luke Skywalker, Han Solo ve Chewbacca gibi sevilen Star Wars karakterlerini yönetebildiğimiz oyun 16-bit çağından kalma olsa da, günümüzde bile zevkle oynanabilecek bir yapıya sahip.

 

24star wars emire at war oyunuStar Wars: Empire at War

2006 yılında PC’ye çıkan oyun, herkesin beğenisini kazanmıştı ve strateji temalı nadir Star Wars oyunlarındandı. Star Wars: Empire at War’da çeşitli ittifaklarla oynayıp hem hava, hem kara savaşları yapmak mümkün.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak