Oyun

Far Cry 5 İnceleme

Yazan kişi Rothstein

 

Son zamanlarda oyun sektöründe trend olan hayatta kalma oyunlarının grafik olarak en iyisi diyebiliriz Far Cry’a. Yapımcısı Ubisoft olan Far Cry serisinin birçok versiyonu mevcuttur. En son Far Cry Primal ile büyük beğeni toplayan Ubisof, serisnin bir başka oyununu yani Far Cry 5‘i de resmi olarak duyurdu. Bu duyuru esnasında Far Cry 5 hakkında birçok detayda verildi.

Far Cry 5 Nerede Geçecek

Ubisoft ilk defa Far Cry serisinde mekan olarak Amerika kıstasını kullanıyor. Büyük bir merakla beklenen serinin yeni oyununda mekan olarak Amerika, Orta Amerika ve Montana eyaleti seçildi. Montana eyaletinde faşizme karşı direnerek hayatta kalmaya çalışacağız.

Farcry 5 ne zaman çıkacak

Far Cry 5 Hikayesi

Serinin bu oyununun hikayesi biraz aksiyon dolu. Oyuna Montana eyaletinde olan Hope Country’de yeni şerif yardımcısı olarak başlıyoruz. Kasabanın fanatik inancı olan Edens Gate inancı yıllardır sessiz olan hareketi tekrardan canlandıracak. Bizde bu direniş ve hareket karşısında bu projeyi dikkatlice durdurmaya çalışacağız.

Far Cry 5 Detayları

Faşizme karşı savaşan kişiler Hope Country boyunca farklı mekanlar görecektir. Oyun boyunca Big Sky Country’de uçak kullanılacak. Bu hareketi başlatan kişilerin izini sürerken dağların ve nehirlerin arasında hayatta kalmaya çalışacağız. Bu esnada Amerikan jiplerini ve ATV’leri kullanabileceğiz. Ayrıca vahşi doğada hayvan saldırıları da meydana gelecek. Bu hareketi bastırmak için silah sopa gibi aletlerde oyunda aktif olarak kullanabileceğiz.

Far Cry 5 Ne Zaman Çıkacak?

Ubisoft yaptığı resmi duyuruda belirttiği gibi 2018’den önce oyunu yayınlamayacaklar. Yapılan açıklamada Far Cry 5 27 Şubat 2017 tarihinde ilk olarak PC, PS4 ve Xbox için yayınlanacak.

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak