Oyun

GTA 6 Nasıl Olacak?

Yazan kişi Rothstein

Rockstar Games‘in Rockstar North adlı stüdyosu tarafından geliştirilen ve bizzat Rockstar Games tarafından yayınlanan, bir çok rekor kıran ve önemli başarılan elde eden Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA 5′i bir çok oyuncu 2 yıldır severek oynamaya devam ediyor. GTA 5‘in elde ettiği başarıların ardından oyuncular merakla bir devam oyunu olup olmayacağını merak etmişlerdi. Rockstar Games oyuncuların bu merakını giderdi ve bir devam oyunu yapılacağını söyledi. Muhtemelen GTA 6 adıyla anacağımız yeni oyunun detayları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Ancak oyunculara oyunun yakın bir tarihte çıkmasının beklendiğini söyleyemeyiz.

gta-vi

Öncelikle oyunun ne zaman çıkacağı oldukça sıkıntılı bir durum. Bildiğimiz üzere GTA 5 GTA 4‘ten tam 5 yıl sonra piyasaya sürüldü. Aynı zaman oyunun  nerede geçeceği ile ilgili de pek bir bili bulunmuyor. GTA serisinin Los Angeles şehrinden esinlenilerek oluşturulan San Andreas eyaletinde geçtiğini göz önünde tutarsak buranın muhtemel yer seçimi olacağını kestirebiliriz.

Oyun Tokyo’da Geçebilir

Ancak yer seçimi ile de ilginç bir iddia mevcut: iddiaya göre Tokyo‘ya giden ve şehir yapısını oldukça beğenen Take-Two Interactive (Rockstar Games’in üst şirketi) yöneticileri yeni oyunun Tokyo‘dan esinlenilerek oluşturulacak bir haritada geçmesini istemişler. Ancak şehirde bulunan bazı sorunlar sebebi ile bunları sanal ortama taşımanın zor olacağına karar vermişler. Ve bunun sonucunda, oyunun oturmuş bir düzene sahip olan ABD dışında bir ülkede geçmesinin olanaksız olduğuna karar verilmiş. Ancak oyunun hala Tokyo’da geçmesi ihtimali bulunduğunu belirtelim.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak