Oyun

Mojang’tan Strateji Oyunu

Yazan kişi Rothstein

2010 yılında çıkan Minecraft oyunuyla 6 yıldır piyasanın dillerden hiç düşmemiş ismi haline gelen Mojang, Minecraft’a ekledikleri Story Mode ve Warner Bros ile ortak çalıştıkları Minecraft: The Movie ile de gündemdeydi. Minecraft filminin tarihi ve içeriği hakkında bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Story Mode hakkındaki yazımıza da şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Minecraft dışında dünya çapında tanınan bir oyunu olmayan İsveç merkezli stüdyonun yeni oyunu ise sadece bir kişi tarafından geliştirildi. On, hatta yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış Minecraft’ın geliştiricisi Mojang, şimdiyse yeni bir strateji oyunu Crown & Council ile geliyor.

Sıra tabanlı olan ve oldukça hızlı gelişen strateji oyununda öncelikle oyun içindeki bir devleti seçerek başlıyorsunuz. Daha sonra diğer toprakları ve ülkeleri ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Gördüğünüz gibi oyunun oynanışı oldukça basit ve bir o kadar zevkli. Oyun şu anda Steam’den ücretsiz olarak dağıtılıyor. İndirmeye ve oynamaya zamanı olan herkese oyunu tavsiye ediyoruz.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak