Oyun

PES 2018’in çıkış tarihi belli oldu!

Yazan kişi Rothstein

Yıllardır severek oynadığımız ve hiç vazgeçmediğimiz futbol oyunu Pro Evolution Soccer serisinin 2018 versiyonunun çıkış tarihi açıklandı. Konami oyun firması tarafından yapılan açıklamada oyun ile bir takım bilgilerin yanı sıra çıkış tarihide açıklandı. Yapılan açıklamaya göre PES 2018 12 Eylül 2017 tarihinde raflarda yerini alacak.

PES 2018 oyununun demo sürümü henüz yayınlanmadı fakat önceki oyunlarda karşılaşılan oyuncuların fiziki sorunlarının düzeltilip geliştirildiği belirtildi. Ayrıca oyunda ışıklandırma efektleri oldukça geliştirilmiş ve gerçekçiliği arttırılmış gibi görünmekte. PES serisi yüz modellemelerindeki başarısını bu seride de sürdürmüşe benziyor. Oyun ile ilgili en önemli detay Playstation4 ve Xbox One oyun platformları için 4K görüntü kalitesinde olacağı bildirildi. Ayrıca 4K kalite 60 fps olarak çalıştıracağı açıklanan bir diğer özellikleri arasında.

Futbol oyunu sektörünün en büyük iki firması EA Sports ve Konami bu anlamda senelerdir rekabet içinde. Nitekim yaşanan bu yarış oyun severler tarafından hem merakla izlenmekte hem de oldukça memnu olmaktadırlar. Çünkü iki firma arasındaki rekabet ortaya daha kaliteli oyunların çıkmasını sağlamaktadır. İlk rekabet Winning Eleven adıyla sektöre atılan Konaminin bu oyun ile dikkatleri üzerine çekmesiyle başlamıştı. Nitekim 2011 yılına kadar üstünlüğü elinde bulunduran Konami şirketi liderliği FIFA 11 oyununda 360 dereceli top kontrolü özelliği bulanan FIFA 11 oyunu ile EA Sports’a kaptırmıştır.

Pes 2018 Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

12 Eylül 2017 tarihinde kesin olarak çıkacak olan PES 2018 oyunu için belirlenen fiyat 70 Euro olarak belirlendi. Türk Lirası ile yaklaşık 270 lira olacak oyunun sistem gereksinimleri;

  • Windows 7 ve üstü işletim sistemi
  • 4 GB Ram ve 18 GB depolama alanı
  • NVIDIA GeForce GTX 260 ve AMD ATI Radeon HD 4850 üstü ekran kartı
  • DirectX Version 10

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak