Sinema

Shrek Elden Gidiyor !

Yazan kişi Rothstein

Shrek, Kung fu Panda, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?, Madagaskar ve daha nicesi… Çoluk çocuk demeden bir çoğumuzun hayranı olduğu, severek izlediği animasyonlar. Ve işin mutfağıyla biraz olsun ilgilenenlerin bildiği dev isim, DreamWorks. DreamWorks bu harika filmlerin yapımcısı olan animasyon stüdyosunun adı. Ancak şu günlerde sahipleri stüdyoyu satmaya hazırlanıyor.

dreamworks-animations-logo

Kurucuları arasında Star Wars serisinin yaratıcı George Lucas ve David Geffen gibi ünlü isimlerin de bulunduğu dev stüdyonun yaptığı filmler içerisinde en başarılı olanı ise Shrek. Toplam 4 filmlik bir serüven olan Shrek serisi şirkete milyarlarca dolar kazandırmayı başarmış. Stüdyo’nun bu başarısını fark eden ve Amerika’da büyük bir medya kuruluşu olan Comcast adlı kablo TV yayıncısı ise DreamWorks Animations‘ın satışı için sahipleriyle bir süredir görüşüyormuş

Görüşmelerinde sonunda olumlu yanıt alan Comcast, toplamda 3 milyar dolar gibi oldukça büyük bir bedelle DreamWorks Animations‘ı satın alıyor. Bu satın alma eğer DreamWorks aynı başarıları sürdürebilirse Comcast için oldukça iyi bir başarı olacak gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak