Teknoloji

Microsoftun Yeni Akıllı Klavyesi

Yazan kişi Rothstein

Ünlü bilişim şirketi Microsoft yeni kablosuz klavyesini duyurdu. Oldukça akıllı olan klavyede parmak izi okuyucu dahi var! Microsoft son zamanlarda çıkardığı Surface dizüstü bilgisayarlarını duyurmasının hemen ardından bu cihazlarda kullanılacak ek birimleri de yavaş yavaş kamuoyuna duyurmaya başladı. Microsoft duyurduğu kablosuz klavyeler ile aynı konsepti yansıtmaya çalışmış ve başarmışta. Ayrıca klavye sadece Surface bilgisayarlarda değil, Windows 8.1 ve üstü sürümlerde, Android cihazlarda ve İOS ve MacOS gibi işletim sistemlerinde de kullanılabilecek.

Kablosuz Klavyenin Özellikleri

Bluetooth 4.0 bağlantısı ile kullanılabilecek olan cihaz oldukça şık tasarıma ve en önemlisi parmak okuyucu özelliği ile teknoloji severlere göz kırpıyor. Bu sayede bilgisayarınıza şifre girmeye gerek kalmadan tek bir tuş ile oturum açabileceksiniz.

Ergonomik yapısı ile öne çıkan klavyede Chicklet tuş düzeni mevcut. Bu klavyenin tuşlarının ufak çıkıntılara sahip olduğu bir düzendir. Özellikle yazı yazan kullanıcıların rağbet ettiği bir klavye türü olarak dikkat çekiyor. Oldukça hızlı yazılar yazmak ve parmak ergonomisini önemseyen klavye oldukça şık bir tasarıma sahip. Oldukça dayanıklı ve sessiz olan klavye kablosuz bağlantısı ile özgürce bir kullanım deneyimi sunuyor.

Microsoft yakın zamanda duyurduğu son model klavyesine birçok teknoloji mağazasından ve Microsoft Store’lardan temin edebilmeniz mümkün. Fiyatı 130 dolar olarak belirlenen klavye kullanıcılar tarafından oldukça pahalı olarak görülmekte. Yaklaşık 458 Türk Lirası + KDV olan klavye normal klavyelerin aksine oldukça pahalı duruyor.

 

Yazar Hakkında

Rothstein

14 Yorum

Yorum Bırak