Oyun Teknoloji

SONY’den Sanal Gerçeklik Gözlüğü: PlayStation VR!

Yazan kişi Rothstein

Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte sanal gerçeklik gözlükleri de gitgide popülerliğini arttırıyor. Birçok firmanın piyasaya sunduğu sanal gerçeklik cihazları arasında Sony PlayStation VR’nin ön plana çıkmasındaki etken ise şüphesiz 400 dolarlık uygun fiyatı ve PlayStation 4 ile beraber oyun oynayabilme imkanı.

Şöyle ki; PlayStation VR’ın rakiplerinden Oculus Rift, 28 Mart 2016’da 600 dolara, HTC Vive ise Nisan ayının ilk haftalarında ise 800 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak. Yani VR rakiplerine göre oldukça uygun fiyata sahip. Üstelik VR’ı satın alanlara The Playroom in VR adlı özel VR oyunu hediye edilecek ve cihazın çıktığı tarihte en az 50 VR oyununda raflarda olacak. Gran Turismo Sport, RIGS: Mechanized Combat League, Eagle Flight, Star Wars Battlefront VR Experience PlayStation VR ile uyumlu oyunlardan sadece birkaçı. IGN’nin yayınladığı listeye göre PlayStation VR ile 80’den fazla oyun oynanabilecek. Bu da kullanıcıların oyun bulma sıkıntısını olmayacağını gösteriyor.

image

Son yapılan açıklamalara göre cihaz PC ile de uyumlu olacak gibi gözüküyor. Anlayacağınız bu cihazın diğerlerine göre çok daha avantajlı.Ekim 2016’da vitrinlerdeki yerini alması beklenen VR’nin Avrupa’daki ön satışlarının stokları tükendiğini belirletelim.

Cihazı satın alabilmemiz ödememiz gereken fiyat için doların kuruna ortalama 3 dersek ve üstüne vergileri, ithalatçı karlarını koyarsak yaklaşık 1300-1400 TL civarında ödeme yaparak sahip olabiliriz gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak…

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

Yorum Bırak