Mobil Teknoloji Yaşam

Telefonlar İçin Hızlı Şarj Taktikleri

Yazan kişi Rothstein

Bugün sizlere kullandığımız telefonların nasıl daha süratli şarj dolabilmesini sağlamak amacıyla gereken ipuçlarını paylaşacağım. Bildiğiniz gibi her bireyin şikayeti olan şarj bozukluğudur.

Günümüzde gençlerin büyük bir fazlalığı şarj bozukluğu ile karşılaşmaktadır. Bu problem genelde batarya ömrü ile ve batarya kapasitesine bağlıdır. Telefon alırken şayet şarjım uzun gitsin diyorsanız alacağınız telefonunun batarya kapasitesine bakmanızı muhakkak öneririm. Şayet bu hal bazen de insanoğlunun telefonu şuursuz şekilde kullanarak bataryanın ömrünü bitirmesidir. Eğer telefonunuzun batarya ömrü bitmediyse sıhhatli ise alttaki süratli şarj etmek amacıyla gereken ipuçlarını kullanarak telefonunuzu süratli bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Telefonu Uçak Moduna Alma

Hızlı şarj etmenin yollarından en mühimi diyebiliriz. Telefonunuzu uçak moduna aldığınızda telefona arama ya da mesaj gelmez yani kısaca hat yok gibi olur. Bu hal şarjımızın süratli dolmasını sağlayacaktır. Telefonu uçak moduna nasıl alabiliriz diye sorarsanız şayet bu telefonunuzun modeline göre değişir. Ben kısaca android telefonlardan nasıl uçak moduna alacağınızı anlatıyım.

Telefonunuzun güç tuşuna basılı tutarak çıkan ekranda uçuş modu seçeneğine tıklayarak uçak moduna alabilirsiniz.

Arka Planda Çalışan Uygulama Bırakmayınız

Eğer şarja taktığınızda telefonunuzda arka planda açık program var ise telefonunuz yavaş bir şekilde şarj dolar. Genellikle insanoğlu bunu pek net bir şekilde bilmez. Telefonunuzda sizden habersiz arka planda çalışan programlar olabilir şunlar virüs programı uygulama temizleme programsı vs. olabilir. Bu halde telefonunuzu şarja takmadan evvelce açık programları kapatmanızı öneririm. Bu hal şarjımızın süratli dolmasını sağlayacaktır.

Şarjdayken Telefonla Oynamayınız

Bu genelde karşılaştığımız problemlerden birisidir. Telefon şarjda iken kullanmak hem telefona hem de bataryaya büyük bir zarar vermektedir. Kesinlikle telefon şarjdayken telefonu kullanmayınız aksi takdirde hem size hem de telefona zarar verir. Bu şarjınızın geç dolmasını sağlar.

Parlaklığı En Az Düzeye Getirmek

Telefonunuz esasen şarjda  olmasından parlaklığı en düşük düzeye getirmenizi öneririm. Bu hal sizin amacıyla yararlı olabileceğine eminim. Normal kullanım halindeyken ise telefonunuzun parlaklık civarını otomatik yapmanızı öneririm. Parlaklığı otomatik yaptığınızda akıllı telefonunuz bölge ışığına göre parlaklığı ayarlar.

Yazar Hakkında

Rothstein

18 Yorum

Yorum Bırak