Mobil Teknoloji

Yenilenen Galaxy Note 7 Geri Dönüyor!

Yazan kişi Rothstein

Samsung tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Galaxy Note 7 modeli tekrar satışa sunuluyor. Firma tarafından yapılan resmi açıklamada çıkış tarihide verildi.

Samsung firması akıllı telefon pazarının 2016 lideri olarak Apple ve Huawei gibi firmaları gerisinde bırakarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Özellikle son model üst ve orta sekment telefonları ile her kullanıcıya ve ekonomiye hitap eden firma son satış rakamları ile başarısını devam ettirdiğini kanıtlamış gibi. Samsung firması her yıl piyasaya 2 amiral gemi modeli sunarak farkını her daim ortaya koymaya devam ediyor. Bunlardan birisi Note serisi diğeri ise S serisi olarak dikkat çekmektedir. Firmanın son olarak Galaxy Note 8 modeli satışa sunulması beklenirken bir yandan da Galaxy Note 7 modelini yenileyerek tekrar piyasaya sürmeye niyetleniyor. Nitekim Note 7 modeli geçtiğimiz yıl sürekli patlaması ile gündeme oturmuş ve firmanın başını ciddi derecede ağrıtmıştı. Patlama haberleri nedeniyle modeli geri çağıran firma satışlarda oldukça ciddi bir düşüş yaşamış bir nevi yarışta yara almıştı. Fakat firma bu modeli tekrar yenileyerek bir nevi özür mahiyetinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yenilenen Galaxy Note 7 raflara geri dönüyor

Yenilenen ve tekrar geliştirilen Galaxy Note 7 modeli Samsung tarafından yapılan resmi bir açıklama ile tekrar satışa çıkacağı bildirildi. Samsung geçtiğimiz yıl yaşanan hadiselerin bu yenilik ile unutulmasını sağlayacak. Daha önce çıkan haberlerde 30 Haziranda çıkması beklenen telefon yapılan açıklamaya göre 7 Temmuz günü piyasaya sürülecek. Şirket tarafından yapılan açıklamada 1 haftalık gecikmenin sebebi telefonun miktarının arttırılması olarak açıklandı. Yenilenen Galaxy Note 7 modelinde Bixby özelliği de mevcut olacak. Telefonun fiyatı ise 650 dolar olarak belirlendi.

 

 

Yazar Hakkında

Rothstein

Yorum Bırak