Yaşam

Evden Çalışarak Para Kazanmanın En İyi 10 YOLU !

Yazan kişi Rothstein

Erken kalkıp sabah trafiğinde işe gitmek yerine, kim evde oturup sakin sakin çalışmak istemez ki ? Bu neredeyse herkesin ortak hayalidir. İşte bu yüzden sizin için müthiş bir liste hazırladık.Evden çalışarak nasıl para kazanılır, getirisi yüksek işler nelerdir ? açıklıyoruz.

10- Muhasebe (Ortalama Aylık Kazanç: 4000 – 5000 TL)

Evde para kazanmanın yollarını arıyorsunuz ? Bir üniversitenin muhasebe bölümünden mezunsanız veya bir ön muhasebe kursuna gitmişseniz, bu işi yapmanız çok kolay.İnternet üzerinden bir kişi ya da küçük kurumlar ile anlaşıp onların muhasebe kayıtlarını ve defterlerini tutabilirsiniz.Bağımsız çalışacağınız için bir çok yer ile aynı anda çalışıp kazancınızı katlayabilirsiniz. Evden çalışmanın en iyi tarafı budur. Kiminle ne zaman ve ne kadar çalışacağınızı siz belirlersiniz.

9- Grafik Tasarım (Ortalama Aylık Kazanç: 4500-5000 TL)

Bu iş için eğitim almış olabilirsiniz, ama bir diplomanız olmasa dahi eğer çizim yeteneğiniz varsa kimse sizden cv istemeyecektir. Sosyal medyada yaptığınız işleri sergileyip işverenlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Esnek çalışma saatlerini siz ayarlayacağınız için, çalışabildiğiniz sürece kazancınız da artacaktır. Çalışma alanı en geniş işlerden biridir. Reklam Şirketleri, ajanslar, büyük markalar ile direkt olarak çalışabilirsiniz. Yapabilecekseniz sadece çizim yeteneğiniz ile sınırlı.

8- Evde Hayvan Bakımı (Ortalama Aylık Kazanç: 3000-6000 TL)

“Benim evde çalışmak için bir bilgi birikimim veya yeteneğim yok” diyenlerdenseniz bu iş tam size göre ! Bu iş için tek şart hayvansever olmak. Hayvan sahibi olmanın belki de en zor tarafı, tatile gideceğiniz ya da bir süre evden uzak kalacağınız zaman küçük dostunuza kimin bakacağıdır. Bazı şehirlerde bu işler için özel hayvan bakım evleri olsa da insanların sıcakkanlı bir hayvansever’in bakıcılığını daha çok tercih edeceklerdir. Tek yapmanız gereken sosyal medyadan reklamınızı iyi yapmak.

7- Yazarlık-Editörlük (Ortalama Aylık Kazanç: 3500-5500 TL)

Kitap okumayı ve yazı yazmayı seviyorsunuz. Okulda da edebiyatınız iyiydi zaten. Evden oturarak para kazanmak istiyorsunuz  E o zaman bu iş tam size göre ! Metin yazarlığı yapmak kolay gibi gözükse de aslında herkesin yapabileceği bir iş değildir. Dil bilgisi kurallarına hakim olmak, akıcı bir anlatım kullanabilmek zordur. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa, online dergiler, haber siteleri, büyük bloglar her zaman iyi bir yazar arayışında olacaklardır. Tek yapmanız gereken biraz araştırma yapmak, sonra gelsin paracıklar.

6- Özel Ders Vermek (Ortalama Aylık Kazanç: 4000-7000 TL)

Ders deyince aklınıza sadece okul dersleri gelmesin. İyi olduğunuz herhangi bir konuda ders verebilirsiniz. Bu resim olur müzik olur dans olur. Özel derslerin saatinin en kötü 70-100 TL’den başladığını düşünürsek, epey kazançlı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. En iyi yaptığınız şeyi bulun ve onun üzerinde yoğunlaşın. Hatta bu yeteneğiniz ile ilgili sertifika var mı araştırın. Bu şekilde müşteri bulma şansınız da artacaktır.

5- Youtuberlık (Ortalama Aylık Kazanç: 0-1.000.000 TL)

Evde çalışarak nasıl para kazanılır ? diyorsunuz ve Patronun yalnızca kendiniz olduğu bir başka iş daha ! Yapmanız gereken biraz video editlemekten anlamak ve insanların ilgisini çekecek bir şeyler bulmak. Bu işe her başlayanın para kazanacağı garanti değil. Ama başaranların milyonluk kazançlar sağladığı bir gerçek. Türkiye’de Enes Batur ve Orkun Işıtmak en çok kazanan youtuberlardan. Dünyada ise bu iş üzerinden milyarder olan en büyük youtuber PewDiePie’dır.

4- Hastabakıcılık (Ortalama Aylık Kazanç: 4000-5000 TL)

Evde yatalak hastası veya bakıma muhtaç yaşlı bir birey olan aileler, yakınlarını sürekli hastanede tutmak istemedikleri için bu işi yapan insanları tercih ediyorlar. Çalışma ortamınız kendi eviniz olmayabilir. Ama yine mahallenizdeki bir başka evde çalışmaya başlayabilirsiniz. Sahip olmanız gereken özellikler hoşgörü ve sabır. Para kazanmanın yanında birine yardım ediyor olmak da sizi ayrıca mutlu edebilir.

3- Bilgisayar Uzmanlığı (Ortalama Aylık Kazanç: 3500-5500 TL)

Getirisi yüksek işler mi arıyorsunuz ? Bütün gün bilgisayar başında olmayı seviyorsunuz, peki neden bundan para kazanmayasınız ? Eğer yazılım bilginiz varsa web sitesi tasarlayabilir, telefon uygulaması yapabilirsiniz. Ya da bilgisayarlara format atabilir, arızalanan bilgisayarları tamir edebilirsiniz. Bu işin yelpazesi geniş olduğundan dolayı hangi alana yöneleceğiniz kazancınızı da belirleyecektir.

2- Çocuk Bakıcılığı (Ortalama Aylık Kazanç: 2500-6000 TL)

Evden çalışarak para kazanmak çok kolay ! Pedagoji veya psikoloji eğitimi almış kişiler tercih sebebi olsa da arası çocuklarla iyi olan sabırlı bir insansanız bu işi siz de yapabilirsiniz.  Özellikle çalışan ve evden çıkıp geç gelen ebeveynler için bu iş bir cankurtarandır. Çocuklarını kreşe vermek istemeyen aileler, onlarla birebir ilgilenecek bir bakıcıyı tercih edeceklerdir. Dilerseniz bakıcılık işini kendi evinizde de yapabilirsiniz.

1- Çevirmenlik (Ortalama Aylık Kazanç: 3000-5000 TL)

Bu iş için herhangi bir yabancı dil bilmeniz yeterli. Sayfa başına en az 3-4 dolar ücretin ödendiği çeviri dünyasında eğer kendinizi geliştirirseniz çok para kazanabilirsiniz. Evde para kazanmak istiyorsunuz. Belli alanlarda uzmanlaşmak, tıp veya hukuk terimlerine hakim olmak gibi mesela, size daha yüksek kazançlar sağlar. Tek yapmanız gereken çeviriyi güzel yapmak ve işinize saygı duymaktır. Piyasada adınız bir kez duyuldu mu gerisi kendiliğinden gelecektir. Evden çalışmak da cabası !

Yazar Hakkında

Rothstein

1 Yorum

  • teknoloji bu dönemde sanırım altın çağının başlagıcında uzay teknolojilerin dahada gelişmesiyle farkı yakalayacaktır.

Yorum Bırak